Сучасна людина живе у складному світі, який постійно змінюється та потребує від нього великих знань, вмінь та досвіду. Кожної хвилини у країні, місті, районі стаються неприємні, часто трагічні події. Дуже часто страждають більш непідготовлені до життя, довірливі, наївні, недосвідчені або дуже самовпевнені діти.
Використовуючи відсутність у них досвіду, злочинці скоюють шахрайства, крадіжки, пограбування та інші злочини проти особи. В останній час значно збільшилася кількість пограбувань, пов`язаних із заволодінням мобільних телефонів.
Додержання нижче зазначених порад та рекомендацій надасть Вам можливість уберегтися від біди:
увечері не ходіть поодинці.
- якщо ви пізно повертаєтеся додому, попросіть знайомих, друзів супроводити вас;
- якщо ви йдете пішки у вечірню годину, попросіть дорослого, якому ви довіряєте, чи сильнішого за вас провести вас. Не розмовляйте по мобільному телефону, вимикайте виклик телефону, а потім телефонуйте з безпечного місця;
- якщо вам необхідно застосувати якісь доступні індивідуальні засоби захисту (наприклад, газовий балончик), тримайте його в руці або в зручній кишені.
- плануйте свій маршрут освітленими місцями, уникайте парків, скверів, подвір'я, підозрілих місць і галасливих компаній;
- вимикайте мобільні телефони, прикрийте прикраси, цінні речі, а краще зніміть їх;
- не заходьте в під'їзд або в ліфт разом із незнайомцями, почекайте людей, що викликають довіру, наприклад, пару похилого віку.
- нікуди не йдіть з незнайомцями, якими б привабливими не були їх запрошення – у кіно, у кафе, покататися на велосипедах, човнах, машинах, подивитися якусь тварину, навіть допомогти людям;
- не треба на вулиці розмовляти з п`яними, навіть знайомими людьми, оскільки нетверезий чоловік дуже змінюється, його вчинки можуть бути непередбаченими та жорстокими.
Якщо ви почули на вулиці кроки за спиною або побачили підозрілу особу, яка йде назустріч вам – прискорте темп, перейдіть декілька разів на іншій бік вулиці, поверніть. Якщо хтось переслідує вас – не панікуйте: перейдіть на біг, прямуйте до будинків або людних, освітлених місць, зайди до найближчого магазину або іншої установи.
Завжди повідомляйте батькам, де ви перебуватимете та коли плануєте повернутися додому.
Наодинці зі зловмисником
- Якщо хтось наздогнав вас, а допомогти нікому, то в цій ситуації тримайтеся спокійно. Пам'ятайте, що інстинкт збереження життя підкаже вам, як діяти.
- Якщо нападник озброєний, намагайтеся не робити різких рухів. Можна схитрувати, наприклад, удати з себе зомлілого або поводитися дивно, як божевільний.
- На вимогу віддати мобільний телефон або гаманця ліпше спокійно це зробити.
- Намагайтесь уважно розглянути злочинця, а потім, за першої ж можливості, повідомте в міліцію про напад.
- Щоб не сталося з тобою, твоїми близькими, звертайся до міліції, де завжди знайдеш добру пораду та допомогу.
Cлід пам’ятати, що кримінальна відповідальність за скоєння крадіжки, пограбування та вимагання, де предметами посягання є мобільний телефон або гроші наступає з 14 років, а за скоєння шахрайських дій - з 16 років.
Шановний школяр, не забувай, що розпивання слабоалкогольних напоїв (пива, лонгеру, рево) та куріння у громадських місцях (школі, спортивних спорудах, вулицях, скверах) тягне за собою адміністративну відповідальність з 16 років, а якщо ви не досягли цього віку то адміністративну відповідальність несуть ваші батьки.
Шановні учні, це слід пам’ятати кожному! Твоя безпека - в твоїх руках!