Краматорська загальноосвітня школа
І-ІІІ ступенів №8 Краматорської
міської ради Донецької області

Методична робота

Автор матеріалу Калініна Вікторія Павлівна   •  Розміщено адміністратором 26 січня 2017


Питання оновлення змісту і запровадження компетентнісного підходу – основа реформи середньої школи. Ми повинні навчити наших дітей використовувати знання і вміння, які вони отримали, для вирішення повсякденних життєвих ситуацій.

Л.Гриневич

2015 - 2016 навчальний рік

У 2015-2016 н.р. в школі працював 51 педагогічний працівник, у тому числі: 

- спеціалістів вищої категорії - 19, 
- спеціалістів I категорії - 21, 
-спеціалістів II категорії - 3, 
- спеціалістів – 8.

Мають педагогічне звання:

- учитель-методист - 5, 
- старший учитель - 7.

Впродовж 2015-2016 н.р. при обласному інституті педагогічної освіти згідно з графіком пройшли курсову фахову підготовку 5 вчителів.

«Створення умов для формування морально-духовної життєво компетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім'янин, професіонал, через моніторингову систему дослідження якості освіти та впровадження сучасних інноваційних технологій у навчально-виховний процес» - методична проблема, над якою протягом року працював педагогічний колектив.

Серед індивідуальних і групових форм методичної роботи перевага надавалася роботі МО та творчих лабораторій:

  • шкільне методичне об’єднання вчителів початкових класів (голова – Хромченко О.О., вчитель початкових класів);                
  • шкільне методичне об’єднання вчителів української мови  та літератури (голова – Резниченко К.В., вчитель укр. мови та літератури);
  • шкільне методичне об’єднання вчителів роійської мови  та літератури (голова – Григор'єва І.О.,  вчитель рос. мови та літератури);
  • шкільне методичне об’єднання вчителів природничого циклу (голова – Сивочуб С.В., вчитель хімії);
  • шкільне методичне об’єднання вчителів математики та  інформатики (голова – Верховецька Л.В., вчитель математики);
  • шкільне методичне об’єднання класних керівників (голова – Величко С.І.).


Участь учителів школи у фахових конкурсах, тренінгах, семінарах

Вересень 2015

1) Обласий конкурс розробок уроків «Орієнтовано-компетентнісній урок  з історії», І місце (міський етап). Краматорськ.  Антонова А.М., учитель історії.

2) Конгрес освітян Донеччини «Регіональна освіта: інновації –моніторинг – якість». Методичний парад «Досвід – джерело мудрості». Презентація колективного авторського проекту «Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього». Слов’янськ. Чачанідзе Н.Г., заступник директора з НВР, Гранкіна О.В., учитель української мови та літератури, зарубіжної літератури.

3) Участь у роботі обласної творчої групи «Медіаконтент учителя-словесника». Слов’янськ. Гранкіна О.В., учитель української мови та літератури, зарубіжної літератури.

4) Проект ОБСЄ в Україні. Тренінг з прав людини для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів, організованому та проведеному у рамках проекту «Удосконалення юридичної освіти та розвиток освіти з прав людини в Україні». Харків. Машкіна Н.О., заступник директора з НВР.

5) Семінар-практикум з підготовки педагогів-організаторів для ІІІ (Всеукраїнського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької гри «Сокіл»(«Джура») – «Джура-2015: Гетьманська Україна». Батурин, Ромни, Конотоп,  Гадяч,  Полтава. Котолевський С.А., учитель фізичної культури.

6) Фонд Східна Україна. Програма Рада: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво. Громадський контроль за діяльністю влади. Тренінг. Краматорськ.  Чачанідзе Н.Г., заступник директора з НВР.

7) Простір розвитку особистості. «Школа освітнього коучингу». Тренінг із циклу «Успішний учитель» - «Від власної відповідальності до впевнених дій». Краматорськ. Челпанова Ю.В., учитель англійської та німецької мов.

8) Міжнародна організація  Save The Children, яка займається проблемами дітей. Тренінг програми HEART для вчителів з арт-терапії з метою підтримки дітей та родин вимушених переселенців. Святогірськ. Франко С.С., учитель англійської мови, Паршина Д.М., учитель музичного мистецтва.

9) XXIII Науково-практична конференція «Формування сучасного іміджу навчального закладу в умовах трансформації європейського освітнього простору і викликів глобалізації: реалії та перспективи». Суми.  Калініна В.П., директор ЗОШ №8, Машкіна Н.О., заступник директора з НВР, Ковальова О.В., учитель-дефектолог.

10) Всеукраїнський освітній проект «Відкривай Україну». Київ. Призери проекту (ІІ місце) -  команда «СпецНаЗ», керівник Сивочуб С.В., учитель хімії.

11) Конгрес освітян Донеччини «Регіональна освіта: інновації – моніторинг – якість». Майстер-клас «Інтелектуальні ігри на уроках літератури та в позакласній роботі» в методичній майстерні «Основні аспекти гуманітарної освіти в умовах сучасного розвитку освіти України». Слов’янськ. Григор’єва І.О., учитель російської мови та літератури.

12) Редакція шкільної газети ЗОШ №8 «Восьме диво світу» взяла участь у XIII відкритому фестивалі дитячих та молодіжних ЗМІ України в Донбасі «Жми на RECord!», який був організований Донецьким обласним дитячо-молодіжним центром та Донецькою обласною державною телерадіокомпанією. У бліц-конкурсі фестивалю редакція «Восьме диво світу» отримала грамоту «За найбільш повне розкриття теми бліц-конкурсу в номінації «Преса».  Святогірськ . Григор’єва І.О., учитель російської мови та літератури.

13) Засідання обласної творчої групи з проблеми «Формування моральних цінностей учня на уроках української мови засобами ІКТ». Слов’янськ. Гранкіна О.В., учитель української мови та літератури, зарубіжної літератури.

Жовтень 2015

1) Всеукраїнського семінар-тренінг з національно-патріотичного виховання «ВИХОВАННЯ ГРОМАДЯНИНА, ПАТРІОТА – НАГАЛЬНА ПОТРЕБА СЬОГОДЕННЯ»  для директорів, заступників директорів, педагогів- організаторів та лідерів учнівського самоврядування, що входять до Асоціації керівників закладів освіти «Відроджені гімназії України» . Одеса. Українська Гімназія № 7. Чачанідзе Н.Г., заступник директора з НВР.

2) Краєзнавча конференція «Донбас мій рідний край». Слов’янськ. Антонова А.М., учитель історії.

3) Майстер клас «Орієнтовано-компетентнісній урок з історії». Слов’янськ. Антонова А.М., учитель історії.

4) Форум українських патріотичних справ «Ми - Українці!», за участю органів державної влади, представників виховних установ та закладів органів місцевої влади, відповідальних за національно-патріотичне виховання на місцях та громадських патріотичних організацій України, котрі бажають працювати на виконання Стратегії, державних та відомчих програм з національно-патріотичного виховання. Київ. Котолевський С.А., учитель фізичної культури.

5) Міжнародна конференція з проблем аутизму «Відкриваючи двері». Ініціатором конференції виступила громадська організація «Співтовариство особливих сімей «Ми Разом», підтримку заходу надали Асоціація міжнародних та всеукраїнських громадських організацій «Соціальний захист», Міністерство освіти і науки України.

6) У роботі конференції взяли участь понад 400 учасників, які мали можливість ознайомитися з інформацією про сучасні методики корекції розвитку та навчання дітей із аутизмом. Київ. Ковальова О.В., учитель-дефектолог.

7) Конференція ВГУ «Навчання з Google». Київ. Машкіна Н.О., Ковальова О.В.

Листопад 2015

1) Перша Всеукраїнська конференція «Енергоефективність та енергозбереження в освітніх закладах: нові виклики та можливості». Київ. Калініна В.П., директор ЗОШ №8,Кравченко С.М., учитель географії.

2) Обласна конференція «Реалії та перспективи національно-патріотичного виховання у вимірі сучасності». Краматорськ. Чачанідзе Н.Г., заступник директора з НВР.

3) Тренінг для тренерів «Медіаграмотність для громадян». Слов’янськ. Чачанідзе Н.Г.,Машкіна Н.О.

4) Конференція з національно-патріотичного виховання. Київ. Машкіна Н.О., заступник директора з НВР, учитель історії.

Грудень 2015

1) Програма «Стратегічне планування інклюзії» проекту «Навчальні програми професійного зростання» уряду Великої Британії. Київ. Калініна В.П., директор ЗОШ №8.

2) Вивчення освіти Фінляндії. Принципи роботи шкіл, ліцеїв, університету. Ювяускуляй. Ковальова О.В.

Лютий 2016

1) Обласний збір лідерів учнівського самоврядування «Україна – єдина країна» . Слов’янськ. Григор’єва І.О.

2) Донецький прес-клуб. Тренінг «Навчання основам безпеки в сучасному цифровому та медіа просторі». Бахмут.  Григор’єва І.О.

3) Семінар «Зміст та методика викладання курсу «Кроки до порозуміння». Слов’янськ. Машкіна Н.О., Чачанідзе Н.Г.

Березень 2016

1) Міжнародна науково-практична конференція «Зарубіжні письменники та Україна». Полтава.
Євтушенко О. Ю.

2) Освітній форум. Харків. Машкіна Н.О., Ковальова О.В.

Квітень 2016

1) У Києві на базі Навчально-тренінгового центру економіки та управління підприємствами КНЕУ ім. В.Гетьмана відбувся фінал ІІІ Всеукраїнського бізнес-турніру для учнів 8-11 класів «СТРАТЕГІЯ ФІРМИ-2016». Київ. Сивочуб С.В.

2) Регіональна науково-практична конференція «Проектування індивідуальної траекторії розвитку педагогів в умовах євроінтеграції».

3) Ed Camp Ukraine, ІІ нацiональна (не) конференція. Харків. Ковальова О.В.

4) Всеукраїнський форум-тренінг з підготовки суддів, впорядників та таборової старшини ІІІ етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної гри «Сокіл» («Джура») - 2016. Закарпаття. Іршавський район. Котолевський С.А.

Травень 2016

1) Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» Київ. Григор’єва І.О.
2) Всеукраїнська науково-практична конференція «Спадщина Івана Франка у світлі сьогодення», присвячена 160-річчю від дня народження Івана Франка. Слов’янськ. Чачанідзе Н.Г., Гранкіна О.В.

Червень 2016

1) Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді спільно з Інститутом проблем виховання НАПН України провели перший етап тренінгу з національно-патріотичного виховання за програмою
«З Україною в серці». Київ. Чачанідзе Н.Г.

2) Всеукраїнська літня педагогічна школа учителів російської мови та літератури. Одеса. Євтушенко О.Ю.

3) Програма уряду США «Забезпечення можливостей і повної участі людей з обмеженими можливостями».  США. Калініна В.П., директор ЗОШ №8.

4) І нформаційно-консультативний жіночий центр і Міністерство соціальної політики України за підтримки Програми Міністерства закордонних справ Нідерландів Матра та Програми USAID РАДА. Жінки в часи конфліктів: дії і надії. Навчально-консультативна зустріч. Київ. Чачанідзе Н.Г.

5) VІІ літня управлінська школа «Закарпаття -2016» . Рахів. Машкіна Н.О., Ковальова О.В.

6) Ed Lab, Львiвська фундація. Львів. Ковальова О.В., Криленко О.А., Антонова А.М., Балашова М.А.

Липень 2016

1) Проект «Відкрита хата», «Соцiальна iнтеграцiя через розвиток емоцiйного iнтелекту та набуття навичок миротворення у школах на сходi України». Київ. Ковальова О.В.

Серпень 2016

1) ІІ Конгрес освітян Донеччини «ОСВІТА ДОНЕЧЧИНИ: ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ». Краматорськ. Калініна В.П., Чачанідзе Н.Г., Корзюкова Л.М., Машкіна Н.О., Лук’яненко А.М.

2) Проект «Відкрита хата», «Соцiальна iнтеграцiя через розвиток емоцiйного iнтелекту та набуття навичок миротворення у школах на сходi України». Святогірськ. Ковальова О.В.

 

Розклад дзвінків

1 класів
1 урок
8-00 – 9-35
2 урок
8-50 – 9-25
динамічна година
3 урок
10-20 – 10-55
4 урок
11-10 – 11-45
2-11 класів
1 модуль
8-00 – 8-30 - 5'
8-35 – 9-05 - 5'
9-10 – 9-40 - 20'
2 модуль
10-00 – 10-30 - 10'
10-40 – 11-10 - 5'
11-15 – 11-45 - 20'
3 модуль
12-05 – 12-35 - 5'
12-40 – 13-10 - 5'
13-15 – 13-45 - 10'
7 урок
13-55 – 14-40

Дистанційне навчання

Платформа дистанційної освіти E-school для забезпечення рівного доступу учнів з непідконтрольних територій і дітей з особливими потребами до якісної основної або додаткової освіти на дистанційній основі та можливості отримання відповідного документу про освіту державного зразка.

Контакти

84331 
Донецька область 
м.Краматорськ 
вул.Двірцева, б.57а 

тел. (06264) 7-25-28 - приймальня 
           7-42-83 - заступники директора 

e-mail: sch_8@ukr.net

для учнів, які навчаються дистанційно
e-mail: distsch8@gmail.com

для учнів, які навчаються екстерном
e-mail: eksternatzosh8@gmail.com

сайт: www.kramsch8.ho.ua