Краматорська загальноосвітня школа
І-ІІІ ступенів №8 Краматорської
міської ради Донецької області

Кожна зірка має свій час…

Автор матеріалу Чачанідзе Наталія Григорівна   •  Розміщено адміністратором 6 грудня 2016


Бо є і зорі угорі, 
і небо є вечірнє. 
І є поріг, низький, як гріх, 
тобі єдино вірний.

В. Стус

Ми ті, хто «… не втратив щастя бачити … зорі навіть у буденних калюжах на життєвих шлях».

Виховання національно свідомого громадянина України,  формування  й утвердження гуманістичного світогляду особистості, національних і загальнолюдських цінностей неможливе без розуміння того, що школа – це своєрідний храм, у якому народжується наше майбутнє, тому любити, розуміти, поважати  –  три ключових слова, на яких базується робота вчителя нашої школи, що заявила про себе як «Школа – територія творчості».

Колектив Краматорської ЗОШ №8 цілеспрямовано працює над виявленням і розвитком обдарованості, залучаючи до цієї роботи батьків, співробітників позашкільних установ, вищих навчальних закладів, психологічну службу міста, допомагаючи  учням знайти своє місце в житті, стати справжніми громадянами України.

Традиційно в школі проводяться інтелектуальні ігри (брейн-ринги, «Даугавпілс», «Що? Де? Коли?», «Найрозумніший»), літературно-мистецькі вечори («Осіння симфонія», «Зимова симфонія», «Літературна кав’ярня»,  «Портрет відомого невідомого»); воркшопи, семінари, квести, скайп-дайджести (м.Нововолинськ, м.Лебедин), конференції, тренінги, майстер-класи, клуби юних ораторів, журналістів; творчі конкурси та зустрічі з сучасними художниками, режисерами, скульпторами, письменниками, музикантами, журналістами.

На базі ЗОШ №8 працює аматорський театр «Альянс», вистави та телевистави якого («Лісова пісня», «Праздничный сон – до обеда», «Ревизор-ша!», «Sherlock Holmes and Doctor Watson. The Beginning», «Мина Мазайло», «Відьма», «Мартин Боруля», «Littele Red Riding Hood», «Лисиця і Журавель»), насичені живою музикою та хореографічними композиціями. Літературно-мистецька композиція «Птах душі» – першоджерело різноманітних за змістом і формою заходів – стала візитною карткою нашої школи (ця вистава була представлена на відкритті алеї В.Стуса, м.Горлівка).

Так зросла справжня плеяда шкільних акторів, які стали переможцями міських та обласних театральних конкурсів.

У 2016-2017 н.р. педагогічний колектив школи  розпочав роботу над упровадженням інклюзивної освіти з метою надання рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами. Адміністрація  та вчителі пройшли курси підвищення кваліфікації, взяли участь у вебінарах, семінарах, конференціях, тренінгах щодо інклюзивної освіти в загальноосвітньому закладі.

Директор школи Калініна Вікторія Павлівна пройшла стажування за програмою  «Стратегічне планування інклюзії» проекту «Навчальні програми професійного зростання» уряду Великої Британії  та стала учасником програми уряду США «Забезпечення можливостей і повної участі людей з обмеженими можливостями», відвідала штати Вашингтон, Айова та Денвер, вивчала  юридичний досвід американських колег у сфері законодавчого забезпечення захисту прав людей з інвалідністю та реалізації ними права на освіту, ознайомилась із досвідом роботи вчителів початкової школи, які працюють в інклюзивних класах (нозологія аутизм).

Сьогодні  в  багатьох містах України працюють регіональні центри дистанційної освіти школярів, чий досвід для освітян Донеччини був би  безцінним, адже майже три роки на території Донбасу точиться війна, жахливі наслідки якої  змушують замислитися над тим, що ми втрачаємо найцінніше – генофонд нашої нації. Міста можна відбудувати, роботу знайти, навіть спробувати жити нормальним мирним життям, проте чи зможемо засинати  та прокидатися спокійно, якщо будемо знати, що десь є діти, які через нашу байдужість залишилися сам на сам зі своїми проблемами, ключовою з яких є освіта.

У 2016 році в області розроблено пілотний регіональний проект «Дистанційна освіта Донеччини» для дітей, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Навчання здійснюватиметься через портал  E-school. Наша школа була визнана однією з п’яти базових шкіл області. На початок 2016-2017 н.р. від дітей із тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей із метою продовжити навчання на базі ЗОШ №8 надійшло 130 заяв.

«Геть не обов’язково робити щось велике. Можна робити і щось маленьке, але з великою любов’ю!» – слова видатної жінки, засновниці доброчинних місій, лауреата Нобелівської премії миру матері Терези, яка  допомагала злиденним, хворим і сиротам, стали своєрідним гаслом волонтерського руху нашої школи, який веде активну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед учнів із різних питань превентивного, екологічного, громадянського та національно-патріотичного виховання.

У надзвичайно складний для нашої держави час головним напрямком діяльності учнівського волонтерського руху стала підтримка воїнів АТО та допомога їм. Солдати та офіцери Збройних сил України – шановні та бажані гості на всіх шкільних заходах. Невеличкі подарунки та обереги, зроблені руками учнів, батьків та вчителів, малюнки, листи, кікімори, смачні сюрпризи, маскувальні сітки (із січня 2015 р.) – це крапля нашої вдячності та любові океану мужності та відваги, який береже наше мирне життя.

Ми  школа – територія творчості, територія щасливих людей – хотіли, щоб кожен педагог міг сказати: «Це щастя: мати таку долю, як у мене... Чуюся добре, бо нікому не зробив зла, бо дбав не тільки про себе. І від того мені світло на душі» (В.Стус).

 

Розклад дзвінків

1 класів
1 урок
8-00 – 9-35
2 урок
8-50 – 9-25
динамічна година
3 урок
10-20 – 10-55
4 урок
11-10 – 11-45
2-11 класів
1 модуль
8-00 – 8-30 - 5'
8-35 – 9-05 - 5'
9-10 – 9-40 - 20'
2 модуль
10-00 – 10-30 - 10'
10-40 – 11-10 - 5'
11-15 – 11-45 - 20'
3 модуль
12-05 – 12-35 - 5'
12-40 – 13-10 - 5'
13-15 – 13-45 - 10'
7 урок
13-55 – 14-40

Дистанційне навчання

Платформа дистанційної освіти E-school для забезпечення рівного доступу учнів з непідконтрольних територій і дітей з особливими потребами до якісної основної або додаткової освіти на дистанційній основі та можливості отримання відповідного документу про освіту державного зразка.

Контакти

84331 
Донецька область 
м.Краматорськ 
вул.Двірцева, б.57а 

тел. (06264) 7-25-28 - приймальня 
           7-42-83 - заступники директора 

e-mail: sch_8@ukr.net

для учнів, які навчаються дистанційно
e-mail: distsch8@gmail.com

для учнів, які навчаються екстерном
e-mail: eksternatzosh8@gmail.com

сайт: www.kramsch8.ho.ua