• УВАГА! Реєстрація на ЗНО-2020

  Розміщено адміністратором 4 лютого 2020

  Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2020 року триватиме з 3 лютого до 24 березня.

  Абітурієнти матимуть можливість скласти тестування щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом ЗНО проводиться з 11 навчальних предметів.

  На запит учасників завдання сертифікаційних робіт з шістьох навчальних предметів перекладатимуться кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

  Скориставшись сервісом «Зареєструватися», розміщеним на веб-сайті Українського центру, потрібно створити реєстраційну картку, підготувати дві фотокартки розміром 3×4, що відповідають досягнутому віку, зробити копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові). Звертаємо увагу, що в паспортах нового зразка (ID-картка) немає серії документа. Під час заповнення реєстраційної форми поле «серія» залишайте порожнім.

  Після цього необхідно сформувати комплект реєстраційних документів та подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти, в якому навчається учень/студент.

 • УВАГА! Карантин

  Розміщено адміністратором 3 лютого 2020

  З метою попередження подальшого росту захворюваності на грип та ГРВІ тимчасово призупинено освітній процес у загальноосвітніх закладах міста Краматорська для учнів 1-11 класів на строк з 1 лютого по 7 лютого.

 • Інформаційний лист

  Розміщено адміністратором 3 лютого 2020

  З середини грудня 2019 року в Китаї (м.Ухань) почали реєструвати перші випадки пневмонії невідомого походження у місцевих жителів, пов’язаних з ринком тварин та морепродуктів. Згодом, китайські вчені виділили новий коронавирус 2019-nCoV.

  Коронавірус 2019-nCoV стрімко розповсюджується. Встановлено, що вірус передається від людини до людині ймовірно повітряним шляхом, але існують припущення щодо передачі вірусу через харчові продукти (морепродукти та інші).

  Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є лихоманка, затруднене дихання, кашель, нежить, біль у горлі, головний біль. Вірус провокує у інфікованих людей розвиток пневмонії. Найбільш вразливі групи населення, це молодь, люди похилого віку, люди зі зниженим імунітетом.

  З метою профілактики коронавірусу Всесвітня організація охорони здоров’я розробила наступні рекомендації:

  • у разі появи симптомів, що свідчать про гострі респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, мандрівникам рекомендується звернутися до лікаря та надати відомості про історію подорожей;
  • часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
  • під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;
  • уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  • якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
  • відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;
  • не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м'ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.

  Головне управління Держпродспоживслужби в Донецькій області

 • Пам'ятай про Крути!

  Розміщено адміністратором 30 січня 2020

  В Україні відзначають 102 річницю історичного бою під Крутами, який відбувся 29 січня 1918 року.

  Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок історії нашої країни! Киівські курсанти вийшли проти чотиритисячної Червоної Армії. Запеклий бій тривав 5 годин. Він, хоч і закінчився поразкою, став прикладом відваги та самопожертви українців заради своєї незалежності.

  29 січня ліцей № 8 імені Василя Стуса згадував про незламних духом Героїв Крут, подвиг яких зберігає національна пам’ять. Вічна слава героям!

  Учні 5-Б та 8-А класів провели усний журнал для 5-7 класів. Ліцеїсти 9-11 класів переглянули художній фільм «Крути 1918». Одинадцятикласники працювали над створенням буклетів про ці події та знайшли відповіді на питання з історії бою під Крутами, пройшовши веб-квест. Для учнів 8-11 класів президентська рада ліцею провела лінійку вшанування пам'яті Героїв Крут. 

 • УВАГА! Шановні учні, вчителі, батьки, друзі нашого ліцею!

  Розміщено адміністратором 27 січня 2020

  Запрошуємо ознайомитися із SWOT–аналізом розвитку нашого ліцею, який складено на основі анкетування й у процесі роботи творчих груп учнів, учителів та батьків.


  Запрошуємо до обговорення Концепції розвитку нашого ліцею.


  З метою об'єднання учнівської, педагогічної та батьківської громади для створення сучасного, комфортного освітнього простору для учнів нашого закладу пропонуємо розглянути проєкт Меморандуму співпраці.


  Усі пропозиції, доповнення просимо писати в нашій групі у Фейсбуці, на електронну пошту нашого закладу sch_8@ukr.net або в формі розділу ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ на сайті.

  Дякуємо за розуміння та підтримку!

 • Проєкт «Освітній марафон»

  Розміщено адміністратором 27 січня 2020

  Протягом грудня та першої половини січня в економіко-гуманітарному ліцеї № 8 імені Василя Стуса Краматорської міської ради Донецької області йшла активна робота над створенням Концепції розвитку ліцею. Про необхідність Концепції розвитку школи педколектив замислився ще в травні минулого року і навіть розпочав роботу в цьому напрямку, запросивши на педраду представників шкільного самоврядування. Тому пропозиція взяти участь у проєкті «Освітній марафон», одне із завдань якого - навчити школи розробляти Концепції і Стратегії розвитку під менторством відібраних експертів, була сприйнята як довгоочікуваний подарунок. «Освітній марафон» реалізується БО «Благодійний фонд «Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» в рамках проєкту «Демократичне врядування у Східній Україні» (DG East) Агентства США міжнародного розвитку (USAID).

  Неможливо планувати розвиток, не зрозумівши сьогоднішній стан справ. Тому було проведене анкетування, у якому взяли участь 53 педагоги, 428 учнів та 350 батьків. Діти та дорослі висловлювали свої думки про взаємини в нашому ліцеї, про якість навчання та позакласної роботи, про те, що їм подобається в ліцеї, та про те, що хотілося б змінити чи удосконалити. Більшість писала про доброзичливу атмосферу, цікаві уроки й виховні заходи, необхідність покращення матеріальної бази та якості харчування.

  Але для того, щоб провести якісний SWOT-аналіз розвитку ліцею, одного анкетування замало. Тому шкільна президентська рада, представники батьківського колективу та педагоги обговорили переваги, недоліки, ризики та можливості нашого навчального закладу під час зустрічей у форматі тренінгів. Працювали натхненно, творчо, дозволили собі помріяти, але з конкретними пропозиціями, що та яким чином можна змінити вже сьогодні.

  Концепція розвитку ліцею створена, її можна прочитати на сайті та в групі ліцею у Фейсбуці, обговорення триває. Наступного тижня учні, батьки та вчителі зберуться, щоб укласти Меморандум співпраці батьків, учнів та педагогів.

  Робота над Концепцією виявила, що колектив учнів, учителів та батьків нашого ліцею № 8 імені Василя Стуса – це колектив однодумців. У нас спільні цінності, ми солідарні в наших думках щодо місії нашого ліцею, наші мрії про його майбутнє схожі. Ми – команда, і разом зможемо зробити наш ліцей – територією творчості, успіху, щастя, людяності, патріотизму!