Дорожня карта щодо навчання за екстернатною формою

1. Оцінити необхідність і можливість отримання Вами/Вашою дитиною освіти за екстернатною формою.

Сподіваємося, в цьому Вам допоможуть такі рекомендації:

1. Подумайте, чи зможете Ви/Ваша дитина самостійно вчитися без постійного контролю вчителя.

2. Сформулюйте мету навчання екстерном.

3. Обговоріть із батьками такі питання:

  • чи підтримують вони Ваш вибір і чи згодні взяти на себе часткову відповідальність;
  • якою мірою вони спроможні надати Вам навчальну, методичну і моральну підтримку;
  • чи зможуть вони бути Вашими консультантами, асистентами та тренерами під час навчання та підготовки до атестації.

4. Ознайомтеся із системою навчання за екстернатною формою.

5. З’ясуйте особливості різних форм навчання:

  • екстернатна;
  • дистанційна;
  • заочна (на базі вечірньої школи);
  • індивідуальна;
  • інклюзивна.

Зверніть увагу, що екстернат організовується для осіб, які:

1) з будь-яких поважних причин (стан здоров'я, проживання (перебування) за кордоном (для громадян України), на тимчасово окупованій території чи на території проведення антитерористичної операції (на період її проведення) (далі - неконтрольована територія) або на території населених пунктів на лінії зіткнення, надзвичайні ситуації природного або техногенного характеру, збройний конфлікт тощо) не можуть відвідувати навчальні заняття в загальноосвітньому навчальному закладі або не можуть пройти річне оцінювання та/або атестацію;

2) не завершили здобуття загальної середньої освіти в навчальному закладі або є випускниками загальноосвітніх навчальних закладів минулих років і не мають результатів річного оцінювання з окремих навчальних предметів та/або не пройшли атестацію;

3) є громадянами України, які навчалися або навчаються за кордоном;

4) є іноземцями, особами без громадянства, які постійно проживають чи тимчасово перебувають в Україні, у тому числі біженцями, особами, яким надано тимчасовий чи додатковий захист в Україні, та особами, які звернулися із заявою про визнання біженцем або про надання додаткового чи тимчасового захисту;

5) прискорено опанували зміст навчальних предметів одного або декількох класів, освітніх рівнів.

2. Ознайомтеся з Положенням про екстернатну форму навчання.

3. Підготуйте необхідні документи:

9 клас
заява,
паспорт, витяг про реєстрацію, ідентифікаційний код
табель за 8-й клас.

11 клас
заява,
паспорт, витяг про реєстрацію, ідентифікаційний код
свідоцтво про базову середню освіту України (9 клас).

Заяву можна завантажити тут.

Іноземці та особи без громадянства додатково надають копію документа, що підтверджує законність їхнього перебування в Україні.

4. Зверніться з цим пакетом документів до заступника директора з НВР ліцею № 8 імені Василя Стуса (Машкіна Наталія Олексіївна, моб.тел. 050-702-57-04, e-mail: mna_29@ukr.net).

Зверніть увагу, приймання заяв для зарахування на екстернат починається з вересня поточного навчального року і закінчується не пізніше ніж за три місяці до початку проведення відповідного річного оцінювання чи атестації.

Для осіб, які навчалися або навчаються за кордоном, а також для осіб, які проживали чи проживають на неконтрольованій території або на території населених пунктів на лінії зіткнення, приймання заяв здійснюється протягом всього календарного року.

Особи з неконтрольованих територій або з населених пунктів на лінії зіткнення можуть подати скановану копію документів електронною поштою на e-mail ліцею sch_8@ukr.net.

5. Якщо до цього Ваша дитина навчалася в денному загальноосвітньому закладі, обов’язково отримайте довідку про зарахування до групи екстернів. Напишіть заяву про відрахування Вашої дитини з денного навчального закладу, де вона навчалася до переходу на екстернат, і надайте разом із довідкою директору.

6. Ознайомтеся з графіком проведення консультацій, порядком, формами та термінами проведення оцінювання.

Навчальні програми => ознайомитися.

Електронні підручники => перейти.

7. Пам’ятайте, що відповідно до законодавства відповідальність за навчання, виховання та розвиток дитини несуть батьки, тому Вам необхідно забезпечити контроль за отриманням дитиною освіти за екстернатною формою навчання.